Šildymo sistemos plovimas yra labai svarbi priežiūros dalis. Susidariusios apnašos ant vamzdyno sienelių mažina į patalpas atiduodamos šilumos kiekį ir didina sąnaudas. Nustatyta, kad apie 1 mm storio apnašų sluoksnis ant vamzdžio sienelių padidina šildymo sąnaudas 5 procentais.

Kaip atpažinti šildymo sistemos užkalkėjimą?

Jei radiatoriai šyla netolygiai, net ir atlikus nuorinimą, tai gali būti ženklas, kad sistema užteršta. Taip pat, kad grindinio šildymo sistema veikia ne efektyviai, o jos papildymas nieko negelbsti. Arba stringa siurblys, užkalkėja automatinis nuorintojas, triukšmingai dirba katilas. Visų šių pasekmių sukelėjai gali būti purvas, kalkių nuosėdos ir rūdys.

Šildymo sistemos plovimas

Kitaip tariant, “praplovimas”, kai plovimo mašina į šildymo sistema įpurškia plovimo skysčio, kuris tirpdo geležies ir kalkių nuosėdas. Po to teršalai drenuojami, sistema skalaujama ir galiausiai užpildoma specialia antikorozinę priemone. Taip pat labai rekomeduojame naujai įrengtą sistemą išplauti, nes juose yra plika akimi nematomų gamyklinių liekanų: plastiko ir metalo drožlių, dulkių bei sandarinimo priemonių.